Murat Aslan

1977 yılında Balıkesir’de doğdu. 1995 yılında Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Antalya’da çeşitli beş yıldızlı otellerde ve sırasıyla Divan Hotel ile Four Seasons Hotel’de çalıştı. 2001 yılında İstanbul Doors Restaurant Group’a Executive Chef olarak başladı. Yaklaşık üç yıl çalıştıktan sonra Antalya’ya bir otel zincirine dört otelin mutfak koordinatörü olarak transfer oldu. Antalya’dan sonra üç kişilik bir ekiple catering ve danışmanlık şirketi kurdu. Çeşitli beş yıldızlı otellere ve restoranlara danışmanlık yaptı. 2006 Kasım ayında tekrar İstanbul Doors Restaurant Group’a bütün restoranların mutfaklarından sorumlu Executive Chef olarak başladı. 2010 Şubat ayında buradan ayrılıp İstanbul Gourmet Group’a Kitchen Director olarak başladı. Grubun ilk markası olan “Bread’s Restaurant”larından İstanbul’da üç ay içinde yirmi beş tane açtılar.
Şubat 2011’de Big Chefs Restaurant grubuna “Mutfak Koordinatörü” olarak başladı. Hali hazırda bütün Big Chefs Restaurant’larının mutfaklarını ekibiyle yönetiyor.
Türkiye’yi temsil ettiği yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda ödüller kazandı. Yurtdışında çeşitli otellerde belli dönemlerde eğitim aldı. Amerika, Rusya, Malta, İngiltere, İtalya, Kıbrıs, Tunus, Dubai, Almanya, İrlanda gibi ülkelere mesleki eğitim amaçlı gezilerde bulundu.

www.instagram.com/murataslantr
www.instagram.com/birascinindunluğu
www.facebook.com/murataslantr
www.facebook.com/birascinindunluğu
www.twitter.com/murataslantr
www.twitter.com/birascinindunluğu
Yazarın Oğlak'taki Kitapları